Skip to content
parkanex

Jednym z istotnych elementów każdej instalacji kominkowej są kratki kominkowe, których rola jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania kominka. W asortymencie Parkanex znaleźć można niezwykle szeroki wybór tego typu produktów, ponieważ jako producent kratek kominkowych, staramy się dostarczać jak najszerszą gamę wyrobów, różniących się od siebie kształtem oraz wzornictwem. W ofercie naszego sklepu znaleźć można również takie elementy instalacji jak redukcja do kratek kominkowych i anemostaty. Nasze produkty świetnie sprawdzają się w tradycyjnych kominkach, jak i instalacjach dystrybucji gorącego powietrza.

Kratki kominkowe wentylacyjne

Prawidłowe działanie instalacji kominkowej wymaga odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Elementami umożliwiającymi ten proces są specjalne przewody dystrybucji powietrza, których wloty i wyloty przykrywają kratki wentylacyjne do kominka. W zależności od ich przeznaczenia montowane są u dołu lub na górze obudowy kominkowej. Kratki do kominka wykonane są zazwyczaj z elementów stalowych i składają się z ramki montażowej oraz kratki. W ofercie Parkanex dostępne są kratki kominkowe o zróżnicowanych kształtach i designie – od nowoczesnych i stylowych, po niezwykle oryginalne o ciekawym i nietuzinkowym wzornictwie. Różnią się one również kolorami i wielkością – wymiary kratek kominkowych dostępne są w trzech wariantach średnicy.

Kratki kominkowe z żaluzją i kratki otwarte

Obok tradycyjnych kratek do kominka oferujemy także kratki kominkowe z żaluzją, która pozwala na kontrolę przepływu powietrza. Za pomocą mechanizmu żaluzji, poprzez ich otwarcie lub przymknięcie, można bowiem zwiększać lub zmniejszać cyrkulację powietrza. Oprócz kratek kominowych wentylacyjnych, w naszym asortymencie dostępne są także anemostaty nawiewne, które są montowane przede wszystkim w instalacjach dystrybucji gorącego powietrza oraz anemostaty wywiewne. Mają one okrągły kształt, a regulacja przepływu powietrza odbywa się poprzez obrót przysłony. Oferujemy także kratki kominkowe otwarte – w tym kratki kominkowe narożne, które są określane także jako luft kominkowy narożny. Każda dostępna w naszym asortymencie kratka kominkowa to wysokiej jakości konstrukcja, która gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo użytkowania instalacji kominkowych.

ADRES

Targowisko 501, Kłaj