Skip to content

Stawiamy na jakość, bezpieczeństwo i innowacje we wszystkich obszarach naszego działania. Produkty z naszego portfolio powstają w nowoczesnych warunkach. Specjalizujemy się w produkcji rury czarnej i kolan, jednak wachlarz naszych produktów jest bardzo szeroki. Stale inwestujemy w nowe produkty oraz zaawansowane technologie.

Biokominek — prosty w montażu i łatwy w użyciu

Biokominki mają tradycyjny i autentyczny wygląd kominków opalanych drewnem. Nie wymagają jednak opału, prądu, gazu ani nawet komina, co sprawia, że są o wiele łatwiejsze w obsłudze. Jednocześnie oszczędzają pracy polegającej na kupowaniu drewna i regularnym czyszczeniu wnętrza kominka. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu eko kominki dodają ciepła i stylu do każdego wnętrza. Co więcej, biokominki wolnostojące można swobodnie przenosić pomiędzy pomieszczeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, więc możesz cieszyć się widokiem ciepłego płomienia, gdziekolwiek zechcesz! 

Co to jest kominek na biopaliwo?

Eko kominki to czysty, bezpieczny i bardziej przyjazny dla środowiska sposób na cieszenie się prawdziwym ogniem swoim w domu. Oczywiście ekologiczne kominki nie zastąpią w domu podstawowego źródła ogrzewania, ponieważ nie dają tyle ciepła, co tradycyjne modele opalane drewnem. Biokominek może jednak stanowić doskonałe uzupełnienie innych metod ogrzewania, a przede wszystkim zagwarantować cudownie przytulną atmosferę.

Niektórzy decydują się na ozdobienie swojego eko kominka sztucznym kominem, aby nadać mu jeszcze bardziej autentyczny wygląd. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ kominki ekologiczne nie wytwarzają dymu, sadzy, popiołu ani znacznych ilości emisji i dlatego nie wymagają montażu dodatkowego komina. Biokominki zasilane są paliwem, które spala się czysto i wytwarza tylko ciepło, dwutlenek węgla i parę wodną w dozwolonych ilościach.  Ważne jest jednak, aby dom był odpowiednio wentylowany, co zapewni dopływ świeżego powietrza.

Biokominki stojące są gotowe do użycia już w kilka minut po rozpakowaniu. Nawet jeśli jest to jeden z modeli montowanych na ścianie, przymocowanie do niej zajmuje tylko około godziny.  Po umieszczeniu kominka w wybranym miejscu wystarczy umieścić bioetanol w dostarczonym palniku i zapalić go. Natomiast zgasisz go, zamykając szczelinę za pomocą dołączonego narzędzia do zamykania. Początkującym użytkownikom zalecamy umieszczenie komory spalania na stole lub w zlewie, gdzie można ją bezpiecznie napełnić. Jeśli paliwo rozleje się w okolicy, należy je dokładnie zetrzeć przed zapaleniem. To proste i bezpieczne!

Biokominek, który wygląda jak piecyk na drewno 

Biokominki do domu i mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby przypominały tradycyjne piecyki opalane drewnem. Dają poczucie autentyczności, a ponieważ wiele osób uwielbia tę przytulność, często okazuje się, że również użytkownicy tradycyjnych kominków przekonują się do tego rozwiązania. Dlatego też polecamy biokominek każdemu, kto chce cieszyć się ciepłą i kameralną atmosferą, jaką daje kominek we własnym domu. 

Nasz sklep z biokominkami oferuje modele w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki temu pasują zarówno do tradycyjnych wnętrz, jak i do pomieszczeń o nowoczesnym wzornictwie. Stylowy design naszych kominków ekologicznych sprawia, że są one idealnym dodatkiem, który odmieni wnętrze każdego domu. Stosunkowo tanie biokominki dzięki swojej solidnej konstrukcji i wyjątkowej trwałości są opłacalne, łatwe w utrzymaniu i o wysokim standardzie.

ADRES

Targowisko 501, Kłaj