Skip to content

Każdy, kto ceni sobie szczególną atmosferę luksusu, a jednocześnie chce mieć w swoim otoczeniu namiastkę natury, z pewnością będzie zachwycony posiadaniem domowego kominka. W końcu kominek to nie tylko aura ekskluzywnej elegancji, ale także ciepło i komfort codziennego wypoczynku. Aby korzystanie z takiego udogodnienia było jak najbardziej przyjemne i bezpieczne, warto sięgnąć po akcesoria kominkowe.

Jakie są akcesoria do kominków?

Przydatne akcesoria to nie tylko rozpałki i środki czystości do kominka, ale właściwie wszystko, co jest potrzebne do jego pielęgnacji i prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście przybory kominkowe, takie jak łopatki, zmiotki, szczypce, ruszty i kosze na drewno są także bardzo potrzebne na co dzień. Mają one praktyczne zastosowanie, są jednak wybierane bardziej ze względów wizualnych.

Istnieje również cała gama akcesoriów kominkowych, które są wręcz niezbędne w codziennej pracy z tym urządzeniem. Dlatego ważną rolę odgrywają również podpałki kominkowe, wiadra na popiół, parowniki wody, gaśnice, a także wszelkie przybory do drobnych napraw. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego skuteczną ochronę zapewnią także odpowiednie płyty podłogowe, szkło kominkowe oraz inne materiały przystosowane do wysokich temperatur.

Odkurzacze do kominków oraz środki czyszczące

Dla łatwiejszej pielęgnacji i konserwacji kominka zalecamy stosowanie profesjonalnych środków czyszczących w postaci sprayu lub pianki. Produkty te skutecznie i łatwo usuwają sadzę, tłuszcz, olej, dym, smołę i żywicę. Ponadto nowoczesne akcesoria kominkowe to także odpowiednie odkurzacze. Te specjalistyczne urządzenia są wyposażone w silnik, który bezpiecznie wyciąga popiół z komory spalania i gromadzi go w zintegrowanym popielniku. Wewnątrz znajduje się filtr, który zapobiega zanieczyszczeniu silnika drobnymi cząsteczkami popiołu.

Jakie akcesoria kominkowe są niezbędne?

Oczywiście zależy to od typu i modelu kominka. Aczkolwiek narzędzia ułatwiające rozpalanie i dokładne czyszczenie kominka są niezbędne w każdym przypadku. Jeśli Twój kominek jest opalany drewnem i nie jest umieszczony na ognioodpornej podstawie, z pewnością będziesz potrzebować także płyty do wyłapywania iskier. Nasz sklep oferuje płyty ze szkła oraz ze stali: oba warianty dostępne są w różnych kształtach, dzięki czemu panel zawsze idealnie wpasuje się w wystrój Twojego wnętrza.
Drzwiczki i okna kominków, a w szczególności wkładów kominkowych wymagają czasami uszczelnienia. Dlatego mogą przydać Ci się także kleje, uszczelniacze wysokotemperaturowe oraz gotowe zestawy naprawcze zawierające sznur lub taśmę, oraz klej, które pozwolą uszczelnić oba te elementy.

Ponadto w naszym asortymencie znajdziesz artykuły do obudowy i montażu kominków takie jak zaprawa murarska lub szamotowa, a także wełna izolacyjna czy cegła klinkierowa. Materiały te są dostosowane do funkcjonowania w wysokich temperaturach, ponieważ tylko takie mogą być używane przy montażu wkładów kominkowych oraz przy pracach wykończeniowych. Podczas takich prac przydatna może okazać się też taśma aluminiowa przeznaczona do łączenia izolacyjnych płyt wełny mineralnej w obudowach kominków. Pamiętaj, że właściwa ochrona i obudowa kominka jest niezbędna, aby spełnić wymagania przepisów przeciwpożarowych.

ADRES

Targowisko 501, Kłaj