Skip to content

Ogrzewanie kominkowe w ciągu kilku ostatnich dekad stało się niezwykle popularne. Dzisiaj kominek w domu to jeden z istotniejszych elementów nie tylko dekoracyjnych, ale także praktycznych. Nowoczesne systemy ogrzewania kominkowego doskonale nadają się na dodatkowe, jak i podstawowe źródło ciepła w domu. Dostępne w naszej ofercie wkłady kominkowe oraz pozostałe elementy instalacji, takie jak kratki kominkowe, obudowy kominkowe czy podstawy pod wkłady, to niezwykle zróżnicowany asortyment, w którym każdy znajdzie wkład kominkowy w pełni dostosowany do potrzeb.

Rodzaje wkładów kominkowych

W naszej ofercie znajdują się zarówno stalowe, jak i żeliwne wkłady kominkowe. Wkłady żeliwne odznaczają się ciekawym wzornictwem, natomiast stalowe wkłady kominkowe posiadają nowoczesną i minimalistyczną konstrukcję. Parkanex jako producent wkładów kominkowych marki Uniflam oferuje swoje produkty, jednak na tym nie kończy się asortyment naszego sklepu. W Galerii Kominków można kupić także wkłady kominkowe francuskiej marki Invicta. Dostępne wkłady kominkowe różnią się mocą, wielkością, swoją konstrukcją i designem, a także wyposażeniem. Zachęcamy zatem do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą, co pozwoli dopasować najbardziej odpowiedni wkład kominkowy.

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym – żeliwne wkłady kominkowe

W przypadku, gdy wkład kominkowy ma pełnić funkcję również głównego źródła ogrzewania domu, zastosowanie znajduje wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Takie rozwiązanie pozwala na wielowymiarowe wykorzystywanie kominków, nie tylko do ogrzania domu za pomocą instalacji powietrznej, ale także do jego podłączenia go do instalacji ogrzewania centralnego i ewentualnego ogrzewania także wody użytkowej.

Jaki wkład kominkowy kupić?

O tym, jaki wkład kominkowy kupić, decyduje wiele czynników. Przede wszystkim najlepsze wkłady kominkowe to wkłady, które są odpowiednio dopasowane do swojej funkcji, zarówno pod kątem mocy, jak i swojej konstrukcji i wyposażenia. Wygląd jest oczywiście ważny, jednak tutaj największą rolę odgrywa już obudowa kominka, montowana na samym końcu. Dlatego wkład należy dobierać w pierwszej kolejności pod kątem mocy – tak, aby była ona wystarczająca do ogrzania danej kubatury pomieszczenia. Od mocy zależą także ceny wkładów kominkowych, im kominek ma większą moc, tym z reguły jest droższy i większy. W razie pytań w kwestii wyboru wkładu kominkowego zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy!

ADRES

Targowisko 501, Kłaj