Skip to content

Invicta

25 latd doświadczenia

PIECE WOLNOSTOJĄCE INVICTA

Jako wieloletni, oficjalny przedstawiciel marki Invicta w Polsce mamy szeroką ofertę pieców wolno stojących, wkładów oraz garnków żeliwnych prosto z francuskiej odlewni INVICTA.

Marka INVICTA reprezentuje tradycję odlewnictwa żeliwnego, która doskonale łączy przeszłość z nowoczesnością oraz skutecznie promuje poszanowanie środowiska.

Francuska odlewnia żeliwa Invicta została założona w 1924 w mieście Donchery położonym we francuskim regionie Szampania-Ardeny. Roczna produkcja na poziomie 170 000 urządzeń grzewczych stawia grupę Invicta na pierwszym miejscu w Europie.

Invicta zarządza całym procesem produkcyjnym: badania i rozwój, certyfikowane laboratorium badawcze, odlewnia, pracowania emalii, marketing oraz dystrybucja. Tak szerokie spektrum działania pozwala grupie Invicta na produkcję szerokiej gamy urządzeń grzewczych równolegle z coroczną innowacją w zakresie nowości.

Wolnostojące piece kominkowe INVICTA – tradycja w nowoczesnym wydaniu 

Piece żeliwne wolnostojące wielu osobom kojarzyć mogą się z domami babć i dziadków, gdyż w tamtym czasie tego typu urządzenia były niejako „na porządku dziennym”. Po latach przestoju w ich popularności, współczesny rynek zaczyna na nowo odkrywać ich zalety, dzięki czemu ekologiczne wolnostojące piece kominkowe typu koza zaczynają pojawiać się we współczesnych domostwach. Na ich swoisty „renesans” wpływa nie tylko wydajna funkcja grzewcza, ale także wyjątkowy design, który potrafi nadać wnętrzu nietuzinkowego charakteru. 

Piece INVICTA – warto poznać je bliżej 

Żeliwne piece INVICTA to wysokiej klasy, bezpieczne i wydajne urządzenia grzewcze, które mogą pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła w budynku, a w przypadku modeli o większej mocy nominalnej (instalowanych w domach energooszczędnych) – są nawet w stanie zastąpić tradycyjne wkłady kominkowe. Co więcej, zróżnicowana moc nominalna poszczególnych modeli dostępnych w naszej ofercie od 2,5-8 kW do 14 kW, daje możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb różnorodnych budynków i pomieszczeń. Warto także zaznaczyć, że piece INVICTA mogą być zasilane drewnem bądź peletem, a większe modele mogą pomieścić nawet drewno o długości 80 cm. Wolnostojące piece kominkowe INVICTA są niezwykle łatwe i szybkie w montażu, a większość modeli posiada aż 5-letnią gwarancję! 

Żeliwne piece INVICTA – ekologia i estetyka w jednym 

Invicta to marka, która od lat łączy niepowtarzalny design pieców żeliwnych wolnostojących z najnowszymi proekologicznymi rozwiązaniami technicznymi. Z tego względu większość oferowanych przez nas urządzeń spełnia restrykcyjne normy unijnej dyrektywy Ekoprojekt, co oznacza, że piece nowoczesne jak i klasyczne są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego, wydajne i ekonomiczne. Warto również zaznaczyć, że niektóre z innowacji stworzone przez INVICTA, jak np. system wtórnego spalania POST-combustion, w istotnym stopniu przyczyniły się do optymalizacji energetycznej pieców kominkowych. Ogromną zaletą pieców INVICTA jest również ich design.
 
Piec koza INVICTA czy urządzenia, które wyglądem przypominają kominki – bez wątpienia są to modele, które pasują do m.in. klasycznych, eleganckich, rustykalnych, a nawet nowoczesnych czy futurystycznych aranżacji. Nie ulega wątpliwości, że współczesne piece żeliwne wolnostojące, to produkty łączące w sobie trzy niezwykle istotne cechy: wspaniały design, funkcjonalność oraz prośrodowiskowe rozwiązania. 
 

ADRES

Targowisko 501, Kłaj